Kontakt

Teater Nordkrafts kontaktoplysninger
Teater Nordkraft
Teglgårds Plads 1
9000 Aalborg
98 111 666
teater@teaternordkraft.dk

Åbningstider
Alle hverdage mellem kl. 09:30 og 15:00
NB. Teatret holder sommerferielukket fra 1. juli-3.august!
For hjælp eller support til billetkøb i sommerferien, kontakt billetten.dk på service@billetten.dk eller telefon 70 20 20 96.

Billetkøb
Det er altid muligt at forestage billetkøb på teaternordkraft.dk, også i weekender og ferieperioder.
Har du brug for hjælp i forbindelse med billetkøb kan du ringe til teatret inden for vores åbningstid eller sende en mail til billet@teaternordkraft.dk.
Du kan også få hjælp ved at kontakte vores billetudbyder Billetten A/S på mail service@billetten.dk eller 70 20 20 96 mellem kl. 10:00 og 16:00 på hverdage.

Teatret holder åbent den første lørdag i hver måned (med undtagelse af juli) i vores foyer fra kl. 10:00-13:00, hvor det er muligt at få hjælp af vores foyerpersonale til billetkøb.

Ansøgninger
Ledige stillinger bliver løbende slået op på teatrets hjemmeside.
Du er altid velkommen til at sende os en uopfordret ansøgning på ansoegning@teaternordkraft.dk, selvom vi ikke har noget opslået.


Teater Nordkrafts medarbejdere:


Teaterleder

Minna Johanneson
Teaterleder
60 95 91 90
Minna@teaternordkraft.dk


Faste medarbejdere i teatrets administrationen

Hanne Nielsen
Forretningsfører
98 777 737 / 22 37 29 00
Hanne@teaternordkraft.dk

Lotte Jensen
Bogholder/turnéansvarlig
98 777 732 / 30 11 55 45
Lotte@teaternordkraft.dk

Helen Steensbæk Schrøder
Public Relations
29 80 21 89
Helen@teaternordkraft.dk

Carina Lund Sørensen
Foyeransvarlig, billetsalg og PR
98 111 666 / 51 95 63 52
Carina@teaternordkraft.dk

Majbritt Berg
Teaterassistent
98 777 735
Majbritt@teaternordkraft.dk


Faste medarbejdere i teatrets produktion

Marlie Szlavik Johansen
Produktionsleder
60 63 02 90
Marlie@teaternordkraft.dk

Niels Valentin
Tonemester
26 71 31 19
Niels@teaternordkraft.dk

Mikkel Munk Iversen
Tekniker/bygger
98 111 666
Mikkel@teaternordkraft.dk

Mikkel Ove
Teatertekniker
98 111 666
Mikkelo@teaternordkraft.dk

Benedichte Andersen
Elev Teatertekniker
98 111 666
Benedichte@teaternordkraft.dk

Steen Jørgensen
Håndværker
98 111 666
Steen@teaternordkraft.dk

Theresa Breitenstein
Rekvisitør
98 111 666
Theresa@teaternordkraft.dk


Faste medarbejdere i Teater Nordkraft ensemble

Alexander Clement
Skuespiller

Lærke Schjærff Engelbrecht
Skuespiller

Jela Natius Abildgaard
Skuespiller

Jakob Hannibal
Skuespiller