Kontakt

Teater Nordkrafts kontaktoplysninger
Teater Nordkraft
Teglgårds Plads 1
9000 Aalborg
98 111 666
teater@teaternordkraft.dk

Åbningstider
Mandag-torsdag mellem kl. 10.00 og 13.00
NB. Teatret holder sommerferielukket hele juli måned.
For hjælp eller support til billetkøb i sommerferien, kontakt billetten.dk på service@billetten.dk eller telefon 70 20 20 96 (Åbningstider mandag-fredag kl. 10.00-14.00)

Billetkøb
Det er altid muligt at foretage billetkøb på teaternordkraft.dk, også i weekender og ferieperioder.
Har du brug for hjælp i forbindelse med billetkøb kan du ringe til teatret inden for vores åbningstid eller sende en mail til billet@teaternordkraft.dk. OBS Teatret holder sommerferielukket hele juli måned.
Du kan også få hjælp ved at kontakte vores billetudbyder Billetten A/S på mail service@billetten.dk eller 70 20 20 96 mellem kl. 10:00 og 14:00 mandag til fredag.

Ansøgninger
Ledige stillinger bliver løbende slået op på teatrets hjemmeside.

Du er altid velkommen til at sende os en uopfordret ansøgning på ansoegning@teaternordkraft.dk, selvom vi ikke har noget opslået.


Teater Nordkrafts medarbejdere:


Teaterleder

Minna Johannesson
Teaterleder
60 95 91 90
Minna@teaternordkraft.dk


Administration

Hanne Nielsen
Forretningsfører
98 111 666 / 22 37 29 00
Hanne@teaternordkraft.dk

Lotte Jensen
Bogholder/turnéansvarlig
98 111 666 / 30 11 55 45
Lotte@teaternordkraft.dk

Helen Steensbæk Schrøder
Public Relations
29 80 21 89
Helen@teaternordkraft.dk

Majbritt Berg
Teaterassistent
98 111 666
Majbritt@teaternordkraft.dk

Maria Rode Olsen

Maria Rode Olsen
Salg & PR
98 111 666 / 61 78 66 73
Maria@teaternordkraft.dk

Anja

Anja Munk Knudsen
Foyeransvarlig, billetsalg og PR
98 111 666 / 51 95 63 52
Anja@teaternordkraft.dk

Mathilde Thue Neuvecelle

Mathilde Thue Neuvecelle
Studentermedhjælper
98 111 666
Some@teaternordkraft.dk

Produktion

Marlie Szlavik Johansen
Producent og Produktionsleder
60 63 02 90
Marlie@teaternordkraft.dk

Mikkel Munk Iversen
Sceneformand og Teatertekniker
98 111 666
Mikkel@teaternordkraft.dk

Mads Eckert Hermansen
Lysdesigner og Lystekniker
30 66 36 56 / 98 111 666
Mads@teaternordkraft.dk

Jonas Hvid Brimer
Lyddesigner og Tonemester
98 111 666
Jonas@teaternordkraft.dk

Niels Valentin
Lydtekniker
26 71 31 19
Niels@teaternordkraft.dk

Mikkel Ove
Teatertekniker
98 111 666
Mikkelo@teaternordkraft.dk

Benedicte Andersen
Elev Teatertekniker
98 111 666
Benedicte@teaternordkraft.dk

Steen Jørgensen
Håndværker
98 111 666
Steen@teaternordkraft.dk

Theresa Breitenstein
Rekvisitør
98 111 666
Theresa@teaternordkraft.dk


Ensemble

Lærke Schjærff Engelbrecht
Skuespiller

Jela Natius Abildgaard
Skuespiller

Jakob Hannibal
Skuespiller

Billede er på vej

Thomas Nielsen
Skuespiller