Kontakt

Teater Nordkrafts kontaktoplysninger
Teater Nordkraft
Teglgårds Plads 1
9000 Aalborg
98 111 666
teater@teaternordkraft.dk

Åbningstider
Mandag-torsdag mellem kl. 10:00 og 13:00
NB. Teatret holder sommerferielukket hele juli måned.
For hjælp eller support til billetkøb i sommerferien, kontakt billetten.dk på service@billetten.dk eller telefon 70 20 20 96.

Billetkøb
Det er altid muligt at forestage billetkøb på teaternordkraft.dk, også i weekender og ferieperioder.
Har du brug for hjælp i forbindelse med billetkøb kan du ringe til teatret inden for vores åbningstid eller sende en mail til billet@teaternordkraft.dk.
Du kan også få hjælp ved at kontakte vores billetudbyder Billetten A/S på mail service@billetten.dk eller 70 20 20 96 mellem kl. 10:00 og 16:00 på hverdage.

Teatret holder åbent den første lørdag i hver måned (med undtagelse af juli) i vores foyer fra kl. 10:00-13:00, hvor det er muligt at få hjælp af vores foyerpersonale til billetkøb.

Ansøgninger
Ledige stillinger bliver løbende slået op på teatrets hjemmeside.
Du er altid velkommen til at sende os en uopfordret ansøgning på ansoegning@teaternordkraft.dk, selvom vi ikke har noget opslået.


Teater Nordkrafts medarbejdere:


Teaterleder

Minna Johanneson
Teaterleder
60 95 91 90
Minna@teaternordkraft.dk


Faste medarbejdere i teatrets administrationen

Hanne Nielsen
Forretningsfører
98 111 666 / 22 37 29 00
Hanne@teaternordkraft.dk

Lotte Jensen
Bogholder/turnéansvarlig
98 111 666 / 30 11 55 45
Lotte@teaternordkraft.dk

Helen Steensbæk Schrøder
Public Relations
29 80 21 89
Helen@teaternordkraft.dk

Carina Lund Sørensen
Foyeransvarlig, billetsalg og PR
98 111 666 / 51 95 63 52
Carina@teaternordkraft.dk

Majbritt Berg
Teaterassistent
98 111 666
Majbritt@teaternordkraft.dk


Faste medarbejdere i teatrets produktion

Marlie Szlavik Johansen
Produktionsleder
60 63 02 90
Marlie@teaternordkraft.dk

Mikkel Munk Iversen
Sceneformand og Teatertekniker
98 111 666
Mikkel@teaternordkraft.dk

Mads Eckert Hermansen
Lysdesigner og Lystekniker
30 66 36 56 / 98 111 666
Mads@teaternordkraft.dk

Jonas Hvid Brimer
Lyddesigner og Tonemester
98 111 666
Jonas@teaternordkraft.dk

Niels Valentin
Lydtekniker
26 71 31 19
Niels@teaternordkraft.dk

Mikkel Ove
Teatertekniker
98 111 666
Mikkelo@teaternordkraft.dk

Benedichte Andersen
Elev Teatertekniker
98 111 666
Benedichte@teaternordkraft.dk

Steen Jørgensen
Håndværker
98 111 666
Steen@teaternordkraft.dk

Theresa Breitenstein
Rekvisitør
98 111 666
Theresa@teaternordkraft.dk


Faste medarbejdere i Teater Nordkraft ensemble

Alexander Clement
Skuespiller

Lærke Schjærff Engelbrecht
Skuespiller

Jela Natius Abildgaard
Skuespiller

Jakob Hannibal
Skuespiller